Záruby

Záruby
Záruby

Technika:

Panasonic Lumix GH5, Speed Booster XL 0.64x, Sigma 50-100mm f1.2, Sigma 18-35mm f1.2, Iphone 8


Smolenický zámok

Začiatok cesty na Záruby vedie okolo Smolenického zámku. Toto miesto je podľa mňa najkrajšie a najromantickejšie miesto na západnom Slovensku. Zámok pochádza zo 14. storočia, slúžil ako strážny hrad až do 19.storočia, keď vyhorel a následne ho zrekonštruovali do dnešnej podoby až Pálfiovci.

CCestu hore som vybral cez rázcestie Klauža, nech si užijeme prechádzku. Táto cesta je oveľa jednoduchšia ako tá, ktorou sme sa vrátili. Od rázcestia Klauža sme sa pobrali k rázcestiu nad Čertovým žľabom, cez ktorý sme pokračovali na sedlo Záruby.

Od vrcholu Záruby nás delil už len kúsok. Keď sme sa dostali na vyššiu nadmorskú výšku, začalo strašne fúkať. Tesne pred vrcholom ma inšpiroval k fotografii proti slnku mladý párik. Po zdolaní vrcholu sme boli trošku sklamaní, pretože výhľady na pohorie zatieňovali vysoké stromy. Fotografiu dvojkríža pre veľkú frekventovanosť a zachovanie GDPR som nasnímal len takto, pretože zlozvyk turistov je sadnúť si hneď pod neho. Po pár minútach v dôsledku silnejšieho vetra sme sa rozhodli ísť naspäť cez Čertov žlab, ktorý nám dal zabrať na kolená. Po jeho zdolaní sme už išli pomerne miernym klesaním až k parku pri Smolenickom zámku.


Ak by ste chceli nasledovať naše turistické chodníčky, tak Vám pripájam mapu aj s QR kódom, ktorý obsahuje odkaz na celú trasu na platforme mapy.cz.

Ak ste sa dostali až sem na koniec článku, tak Vám veľmi pekne ďakujem. Ak by ste chceli vidieť viac fotografií z ciest, môžete si nájsť môj profil na instagrame: @puroe_photo.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: