Víkend na Liptove

Liptovská Mara – západ slnka

Technika:

Panasonic Lumix GH5, Speed Booster XL 0.64x, Sigma 50-100mm f1.2, Sigma 18-35mm f1.2, Iphone 8


Liptovská Mara

Počas tohto leta sme stihli navštíviť aj krásny Liptov. Máme šťastie, že kamaráti majú v tomto regióne dom, a tak sme mali o ubytko postarané. Ako je u nás zvykom, dohadovanie času stretnutia a odchodov je veľký problém. Aj teraz sa mi to potvrdilo. Do Liptovského Mikulášu som dorazil o 4 hodiny skôr ako moji kamaráti.

Po podpriemernom obede na salaši a dlhom čakaní som sa rozhodol počkať na dohodnutom spote. Vďaka modernej technike a zlyhaniu máp v mobile som sa dostal na toto krásne miesto – Parkovisko Háj Nicovô. Síce prístupová cesta je skôr tankodrom, ale výsledok stojí za to.


Čerenová skala

Cesta na Čerenovú skalu začína v Liptovskej Anne na parkovisku, kde ak ste fanúšikovia histórie, môžete navštíviť zrúcaninu Gotického Kostola svätej Anny, ktorá je prístupná aj malým deťom a nasiaknutá až 700 ročnou históriou.

Cesta hore trvala približne hodinu. Trasa je pomerne strmá, ale zvládnu ju aj začiatočníci. Turistická cestička vedie priamo cez les a popod bralo, na ktorom ústi Čerenová skala. Mali sme to šťastie, že bolo slnečné počasie a podarilo sa mi spraviť pár zaujímavých fotiek. Pri takomto výhľade sa mi vôbec nechcelo ísť dole, a tak sme na vrchole strávili nejaký čas.


Po večeri som chcel moju priateľku zobrať na pozorovanie západu slnka zo spotu, ktorý som objavil deň pred tým. Tento západ slnka odporúčam každému páru, ktorý by si chcel užiť trošku romantiky. Z druhej strany Hája Nicovô si môžete pozrieť krásny výhľad na Tatry pri východe slnka. Východ slnka sa mi nepodarilo odfotiť, pretože na chate bolo živo a zabávali sme sa až do rána.

2021 – Háj Nicovô


V deň odchodu sme sa ešte rozhodli navštíviť Galériu ilúsiu. Táto turistická atrakcia je vhodná najmä pre deti, ale aj my dospelí sme sa zabavili. Celá prehliadka trvala asi hodinu. Každopádne Vám odporúčam zastaviť sa aj v tejto galérii. Ak sa Vám fotky páčili, môžete navštíviť aj môj Instagram, kde ich uvidíte omnoho viac: @puroe_photo .

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: